Lokalizacja - Mała Plaża w Helu (przy Fokarium), 84-150 Hel

WaterGate.com.pl

Jesteśmy kameralną szkołą kitesurfingu i windsurfingu, mającą na celu wprowadzenie Was w świat sportów wodnych. Szkolimy i nauczamy z pasji, dążąc do Waszej samodzielności. Zajęcia prowadzimy zarówno na poziomie podstawowym, zaczynając od pierwszego kontaktu z latawcem, jak i zaawansowanym, aż po freestyle.
Zapisz się już dziś !

Dane Kontaktowe

Kurs Kitesurfingu Podstawowy

KITESURFING

Jak wygląda kurs kitesurfingu?
Ile godzin powinienem wykupić?
Jak szybko będę mógł samodzielnie pływać?

To najczęściej zadawane przez Was pytania. Jak to faktycznie wygląda?

Kurs kitesurfingu rozpoczyna się od dwugodzinnego intro. Pierwsze zajęcia wprowadzające mają na celu zapoznać Was z wiedzą teoretyczną, połączona z praktyką.
Czego konkretnie dowiecie się na tych zajęciach? Przede wszystkim omówimy z Wami systemy bezpieczeństwa stosowane w wodzie, dowiecie się jak wygląda budowa latawca oraz baru, do czego służy trapez. Omówimy z Wami kierunki wiatru oraz działanie latawca w powietrzu. Następnie będziecie mieli możliwość sterowania małym latawcem treningowym na plaży.

Następne zajęcia odbywają się już w wodzie. Podczas tych kolejnych dwóch godzin nauczycie się sterowania dużym latawcem, używania systemów bezpieczeństwa, startowania latawca z wody. To najważniejszy etap, który weryfikuje tempo przejścia do dalszej części kursu.

Body dragi to coś, co na pewno pokochacie! Zabawa z latawcem sprawi, że zrozumiecie jego siłę i nauczycie się generować odpowiednią moc.
Wszystko jasne?
No to czas na deskę!

Ten etap zaczynamy od nauki wejścia w deskę. Po opanowaniu tej umiejętności zaczynamy przygotowanie do startów z wody. Tutaj wykonujemy specjalnie ćwiczenia przygotowujące Was do tego momentu. A jak już będziecie gotowi to nie pozostaje nam nic innego jak wystartować.
Wiesz już jak to zrobić?
Spróbujmy więc przepłynąć kilka metrów. Następnie trochę więcej i więcej.
Na szczęście nie musicie się stresować, gdy zaczniecie oddalać się od instruktora. Do kasku zawsze mocujemy radio, dzięki któremu na bieżąco udzielamy Wam wskazówek.

Pływasz w prawo i lewo, utrzymujesz wysokość, wykonujesz zwroty, potrafisz samodzielnie dobrać i przygotować sprzęt do panujących warunków,znasz prawo drogi i stosujesz się do niego oraz zachowujesz się bezpiecznie w stosunku do innych użytkowników akwenu wodnego. To znak, że możesz zostać już samodzielnymkitesurferem!

Masz pytania? Pisz do nas!

Szkolimy zgodnie z wytycznymi programu szkoleniowego PZKite oraz IKO. Na koniec kursu wystawiamy karty progresu zawierające informacje o zdobytych przez Was umiejętnościach


CENNIK Kursu

  • Czas trwania: 2 h
  • Czas trwania: 4 h
  • Czas trwania: 8 h
  • Czas trwania: 12 h